Dobrze zaplanowane szkolenia dla pracowników są kluczem do sukcesu cz.1


Jeżeli pragniemy, aby nasze przedsiębiorstwo stale się rozwijało i zdobywało coraz to nowsze rynki zbytu na swoje usługi lub towary, powinniśmy zadbać o rozwój nie tylko samej infrastruktury naszej firmy. Ważną sprawą w rozwoju każdego przedsiębiorstwa jest także rozwój jego pracowników. Mówi się, że firma jest tak mocna, jak najsłabszy jej pracownik. Możliwe, że jest to przesadzone, jednak nie sposób się nie zgodzić z tym stwierdzeniem.

Podstawą w rozwoju przedsiębiorstwa jest odpowiednie zarządzanie kadrami. To zadanie należy do pracowników wyższego szczebla i kierowników działów. To na nich spoczywa obowiązek utworzenia zgranej i dobrze współpracującej grupy pracowników. Więc właśnie od pracowników kierownictwa powinniśmy zacząć szkolenia. Podstawowym z nich jest szkolenie w zarządzaniu kapitałem ludzkim. Wielu osobom zapewne wydaje się, że zarządzanie ludźmi to prosta sprawa i nie wymaga dużej wiedzy – wystarczy wydawać polecenia. Nic bardziej mylnego. Odpowiednio wykwalifikowany kierownik potrafi na różne sposoby motywować swoich pracowników, nie tylko finansowo. W pracy kierownika ważna jest także umiejętność rozładowywania napięć wśród podwładnych. Takie umiejętności możemy zdobyć na praktycznie każdym szkoleniu z zakresu zarządzania personelem.

Nie powinniśmy także zapominać o pracownikach niższego szczebla. Dzięki delegowaniu ich na tego typu szkolenia podnosimy ich kwalifikacje oraz zwiększamy ich zaangażowanie w działanie firmy. Doskonałym wyborem na jedno z pierwszych szkoleń dla tej grupy pracowników są szkolenia z samodoskonalenia i organizacji pracy oraz czasu. Takie szkolenie pozwoli im na bardziej efektywną pracę, która może zaowocować awansem. Jest to bardzo motywujące i poprawia wydajność pracy na każdym stanowisku.

Przed zdecydowaniem się jednak na jakiekolwiek szkolenie warto zaplanować sobie cały proces rozwoju swoich pracowników i wybrać najbardziej odpowiednią dla nas i naszego przedsiębiorstwa formę szkolenia. W kolejnej części artykułu przybliżę Wam, jakie możliwości ma pracodawca, jeżeli chodzi o formy szkoleń oraz jak najlepiej zabrać się do planowania takiej operacji w naszej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane posty