Podnoszenie efektywności kadry.


Praktycznie każda firma w swoich szeregach ma kilku lub kilkunastu pracowników kluczowych, którzy napędzają cały motor naszego przedsiębiorstwa. Są to zazwyczaj managerowie i pracownicy wyższego szczebla, którzy są odpowiednio wysoko wynagradzani oraz mają znaczący wpływ na rozwój i obroty naszej firmy. Często jednak z różnych powodów taki pracownik lub kilku odchodzi z pracy i cała świetnie naoliwiona maszyna, jaką jest przedsiębiorstwo, zaczyna odczuwać spory spadek mocy i wydajności. Co w takim wypadku powinien zrobić przedsiębiorca?

Jedną z takich metod ułatwiających określenie problemów w naszym przedsiębiorstwie są specjalne narzędzia psychometryczne, które pomagają wyjść z opresji firmom w dużych problemach. Tego typu narzędzia (programy komputerowe) bazują na wielu studiach przypadków oraz wiedzy z dziedziny psychologii, oraz socjologii. Skomplikowane algorytmy psychometryczne kalkulują i obliczają hipotetyczne sytuacje i dostosowują je do realiów naszej firmy. Narzędzia psychometryczne pomagają określić profil psychologiczny każdego z pracowników w naszej firmie, dzięki czemu można łatwo określić mocne i słabe strony każdego z pracowników. Następnie porównuje się te obliczenia z wymogami, jakie stawiane są przed danym zespołem pracowników i określa się, jakich cech brakuje w danej grupie. Często problemy w komunikacji pomiędzy pracownikami i późniejsze kłopoty w realizacji powierzonych im celów spowodowane są brakiem odpowiednich cech kierowniczych wśród osób wchodzących w skład danego zespołu. Dzięki zatrudnieniu osoby z takimi cechami lub wyszkoleniu pracowników w tym kierunku zyskujemy ponownie zgrany i dobrze pracujący zespół.

Dzięki tego typu analizom i odpowiedniej interpretacji wyników uzyskać możemy bardzo ciekawe informacje, które z łatwością można wykorzystać w modernizacji struktur naszej firmy. Koszt tego typu działań nie jest wysoki i praktycznie każdy przedsiębiorca powinien zainwestować w narzędzia do analizy psychometrycznej. Pozwoli to na pozbycie się słabych stron naszego przedsiębiorstwa i rozwinięcia skrzydeł na nowych rynkach i wśród nowych klientów. Jest to bardzo opłacalna inwestycja.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane posty